Katalog produktůBarvy / laky / chemiePéče o nábytek & kůžiKovářská čerň - Eisenpaste Creme Chaumont výrobce Liberon - 250 ml

Kovářská čerň - Eisenpaste Creme Chaumont výrobce Liberon - 250 ml

Číslo výrobku 574
Rozměr 250ml - cca. 0,3 kg
Poznámka Odstraňuje saze, prach, popel, mastnotu, chrání kov před korozí a je vysoce tepelně odolná. Skvělá pro patinování - efekt kovaného železa je dokonalý
Mj ks
Parametry Použití › Kov
DPH (%) 21,00
Cena mj 529 Kč
Cena mj bez DPH 437 Kč
Množství / mj

Ceny jsou zobrazeny včetně DPH

 

Kovářská čerň Cream Chaumont je grafitová pasta, která odstraňuje saze, prach, popel, mastnotu, chrání kov před korozí a je vysoce tepelně odolná.
Vytváří působivou ,,kovářskou" patinu a je určená pro čištění, údržbu a v neposlední řadě zušlechtění všech litin resp. kovaného železa. Kromě kovů lze černící pastu použít i na materiály jako je dřevo, kámen, sádru, plasty, drží na lakovaných předmětech atd. 

Aplikace krému Chaumont se provádí kartáčem, štětcem nebo čistou bavlněnou látkou; pasta se po aplikaci nechá několik hodin schnout a následně se vyleští hadříkem nebo případně pro efekt kovaného železa zdrsní ocelovou vlnou či kartáčem.

Pasta se velice dobře nanáší, nedrolí - v zimě jí na topení lehce rozehřeju a natírám štětcem, v létě ji vtírám i hadříkem který nepouští vlákna. Po zatvrdnutí/zaschnutí (cca. den v pokojové teplotě) buď ještě jednou po lehkém přebroušení (drsnou tkaninou či jemným mosazným kartáčem) natřít, nebo po přebroušení nechat. Kovářskou patinu ošetřený povrch získá už i po samotném leštění tkaninou.

Záleží na tom, na co přesně byste čerň chtěli aplikovat; zda na předmět resp. povrch určený do interiéru (soška kováře v galerii byla natírána jednou), či někam do venkovního prostoru, kde bude předmět vystaven povětrnostním vlivům - pak doporučuji dvojí nátěr, pasta je velice je účinnou ochranou proti rzi.

Základem úspěchu je řádné zaschnutí nátěru mezi jednotlivými aplikacemi; chce to opravdu nechat samotnému proschnutí/vytvrdnutí čas. Odměnou je Vám pak nádherná ,,kovaná" patina.

Kontakty

LogSim PRO s.r.o.
Petra Jilemnického 2131
347 01 TACHOV
(+420) 728728554
info@proantik.cz

IČ: 03837441
DIČ: CZ03837441

Společnost je zapsána u Krajského soudu v Plzni, oddíl C, vložka 30844