Katalog produktůBarvy / laky / chemieLaky / olejeOriginal Danish Oil od Rustins saténový lesk - 1 litr

Original Danish Oil od Rustins saténový lesk - 1 litr

Číslo výrobku 1607-0002
Rozměr
Poznámka
Mj litry
Parametry Použití › Dřevo
DPH (%) 21,00
Cena mj 590 Kč
Cena mj bez DPH 488 Kč
Množství / mj

Ceny jsou zobrazeny včetně DPH

Ideální pro dřevěné stoly, židle, zkrátka veškerý dřevěný nábytek. Dále pro dveře, dřevěné obložení, okenní rámy či venkovní dřevěné pracovní desky. Dánský olej obsahuje tungový olej a další speciální složky, které pronikají hluboko do všech druhů dřeva a po zaschnutí vytváří tvrdý, odolný a voděodolný povrch. S tímto olejem mohou být ošetřeny všechny druhy dřeva (včetně dubu, mahagonu, borovice) a všechny dýhované povrchy od počátečního ošetření až po konečný nátěr. Tento oblíbený olej lze navíc použít i jako základní nátěr pro následné ošetření barvou. Danish Oil je také ideální pro soustružené dřevěné předměty.

PŘÍPRAVA : Dřevo musí být čisté, hladké, suché a bez vosku, prachu a nečistot. Pro dosažení optimálního výsledku by měla být vlhkost dřeva mezi 12-20%. U staršího povrchu je nezbytné případné zbytky vosku rozpustit v terpentýnu, a poté jej, dokud je ještě vlhký, odstranit čistým hadříkem. Stejně tak je nezbytné před aplikací oleje důkladně odstranit případný starý nátěr. Dřevo je také možné před ošetřením dánským olejem mořit. Jak dřevo syrové/nové resp. ještě nikterak neošetřené, tak i dřevěný nábytek či dřevěné dílce používané v exteriéru potřebuje minimálně 3 nátěry.

POUŽITÍ resp.APLIKACE: na povrch naneste nasátým čistým hadříkem nebo štětcem. Přebytečný olej po několika minutách setřete. ÚDRŽBA POVRCHŮ: Pokud byl již v minulosti povrch naolejovaný, očistěte jej před ošetřením Danish Oil čistým hadříkem a odstraňte případný vosk např. terpentýnem. Pokud povrch působí příliš leskle, můžete ho „matovat“ ocelovou vlnou v hrubosti 00 nebo 000 – v nabídce je máme také, zadejte vpravo nahoře do vyhledávání „ocelová vlna“ a zvolte hrubost. ----- Doporučujeme vždy provést zkušební nátěr. ------- Doba schnutí: 4 - 8 hodin, v závislosti na teplotě a vlhkosti.

SPOTŘEBA : Přibližně 14 m² / 1 litr, v závislosti na savosti dřeva. Čím hladší dřevo, tím méně spotřeby. Skladování: V původním, těsně uzavřeném plechovém obalu v chladných a suchých podmínkách i několik let. ---- Důležitá informace! Namočené tkaniny, houbičky atd. se mohou samovolně vznítit, proto je uchovávejte v těsně uzavřeném plechovém obalu nebo zlikvidujte.

Dostupné také ve variantách:

500 ml
2500 ml
5000 ml

Kontakty

LogSim PRO s.r.o.
Petra Jilemnického 2131
347 01 TACHOV
(+420) 728728554
info@proantik.cz

IČ: 03837441
DIČ: CZ03837441

Společnost je zapsána u Krajského soudu v Plzni, oddíl C, vložka 30844