Kölner KGGG System Colnasol - klihové lepidlo, 10 g
Podobné produkty
Kölner KGGG Fond je moderní poliment pro vodní zlacení vysokého lesku. Snadno se nanáší, rychle schne a umožňuje leštění achátem.
cena od
322,31 Kč
bez DPH
cena od
322,31 Kč
bez DPH
Odeslání 3–10 dnů
KGGG Sealer 123A je koncentrovaný impregnační přípravek (základní nátěr) pro uzavření savých povrchů před vodním polimentovým zlacením.
cena od
347,11 Kč
bez DPH
cena od
347,11 Kč
bez DPH
Odeslání 3–10 dnů
Uzavírá savé podklady (dřevo, sádra) a zajišťuje přilnavost polimentu. Alterntiva je Sealer 123A, ten se hodí v případě méně náročných aplikací.
cena od
338,84 Kč
bez DPH
cena od
338,84 Kč
bez DPH
Odeslání 3–10 dnů
Kompletní specifikace
Kölner KGGG System Colnasol – lepidlo (10 g tableta)
Colnasol je speciální klihové lepidlo v tabletové formě, které slouží jako komponent 3 v systému KGGG.
Je určen k pevnému upevnění plátkového kovu při vodním polimentovém zlacení a nahrazuje zdlouhavou přípravu tradičního roztoku z králičího klíhu. Tableta se jednoduše rozpustí v horké vodě a vytvoří ideální klížidlo, které se nanáší na vrstvu KGGG Fond těsně před pokládáním zlata.
Hlavní výhodou Colnasolu je jeho jednoduchost přípravy a konzistence. Zajišťuje, že zlato dokonale přilne k polimentovému podkladu a po úplném zaschnutí (min. 24 hodin) umožňuje dokonalé vyleštění achátovým kamenem, čímž dosáhnete intenzivního zrcadlového lesku. Lze jej použít jak v moderním KGGG systému, tak i pro nahrazení klihového roztoku v klasickém postupu zlacení.
Jak s tímto lepidlem pracovat?
- Příprava roztoku: Jedna tableta (10 g) se rozpustí v cca 0,5 litru horké vody (nevařit!). Vznikne tak doporučený 2% roztok. Pro menší množství roztoku lze tabletu dělit.
- Aplikace: Roztok nanášejte jemným štětcem nebo vatou pouze na plochu, kterou stihnete pozlatit během 1–2 minut. Není třeba přehánět množství.
- Zlacení: Okamžitě po navlhčení povrchu začněte klást plátkové zlato. Colnasol zasychá rychle, takže je nutné pracovat svižně.
- Leštění: Zlacení nechte kompletně proschnout 24 hodin. Teprve poté můžete provést leštění achátovým kamenem, jinak hrozí poškození polimentu.
- Skladování: Připravený roztok vydrží jen několik dní (může plesnivět). Uchovávejte ho v lednici, případně použijte konzervant, nebo raději připravujte čerstvý roztok po částech.
- Kompatibilita: Určený pro celý KGGG systém. Kompatibilní s tradiční křídou a polimentem. Není určen pro olejové zlacení.
Zboží zařazeno v kategoriích